Základní umělecká škola Příbram, Náměstí T. G. Masaryka 155

Aktuality

Výročí narození Hermíny Týrlové - animovaný film žáků

Vážení přátelé,

vzhledem k tomu, že 11. prosince 2020 je výročí narození Hermíny Týrlové, dovolujeme si Vám zprostředkovat odkaz na krátký animovaný film (cca 15 min), který byl vytvořen našimi žáky ve spolupráci s pedagogy a žáky ZUŠ J. J. Ryby v Rožmitále pod Třemšínem. Celý projekt byl veden paní učitelkou Petrou Peštovou.

odkaz na animovaný film Hermína Týrlová zde

Hermína Týrlová - výročí narození.

V prosinci 2020 slavíme 120. výročí narození slavné příbramské rodačky Hermíny Týrlové.
Hermína se narodila dne 11. prosince 1900 v malém domku na Březových Horách. Byla už čtvrtým dítětem v chudé rodině.
Její tatínek byl horník. Ve volném čase vyřezával betlémy. Hermína ho od malička ráda pozorovala. Otáčela tatínkovy vyřezané postavičky v rukách a pozorovala jejich stíny. I když rodiče brzy zemřeli a její dětství nebylo vůbec snadné, jistě ji později ovlivnily vzpomínky na dětství v rodné Příbrami.
Hermína odešla v osmnácti letech do Prahy a později do Zlína, stála u zrodu animovaného filmu a velmi výrazně ovlivnila svou tvorbou jeho podobu. Svou neúnovanou prací a neotřelým přístupem k animaci se zapsala nejen do dějin filmové tvorby, ale zejména do dětských duší. 

Žáci ze Základní umělecké školy Příbram I., nám. T. G. Masaryka 155 vytvořili v rámci projektové výchovy ve spolupráci s kolegy a žáky ze Základní umělecké školy Jakuba Jana Ryby v Rožmitále animovaný film o Hermíně Týrlové. Při práci na filmu navštívili zlínské filmové ateliéry a odborné expozice věnované Hermínině tvorbě. Ovlivněni Hermíninými animovanými filmy hledali vlastní výrazové prostředky.

 

 

 

Výuka v ZUŠ od 12. dubna 2021

Od 12. dubna 2021 dle nařízení vlády je v naší základní umělecké školy povolena osobní přítomnost žáků na vzdělávání.

Může probíhat individuální prezenční výuka (jeden žák a jeden pedagog) a individuální konzultace (jeden žák a jeden pedagog).

Skupinová výuka bude probíhat stále distančním způsobem. Distanční výuka probíhá podle individuální domluvy a možností žáků a učitelů, ideálně dle platných rozvrhů hodin zavedenými komunikačními kanály (WhatsApp, Skype, Messenger, Google Meet, Google Classroom, email, aj.)

V případě dotazů kontaktujte své učitele.

 

Žáci jsou povinni v budově školy mít zakrytý nos a ústa respirátorem nebo chirurgickou rouškou, zaměstanci ZUŠ respirátorem. V rámci vzdělávací aktivity, jejíž charakter neumožňuje nošení ochranného prostředku (zpěv, hra na dechové nástroje), žáci nejsou povinni mít nos a ústa zakrytá (u zpěvu mohou použít štít). 

Žáci základních uměleckých škol se nemusí testovat, učitelé budou testováni 1x týdně, někteří učitelé absolvovali očkování.

 

 

 

 
 

Elektronické žákovské knížky

Vážení rodiče, vážení žáci, 

v loňském školním roce jsme spustili nový elektronický systém naší školy. Umožní Vám zejména používat elektronickou žákovskou knížku a získat informace o platbách příspěvku na vzdělávání.

 

Přihlášení do systému: klikněte zde

Přihlašovací údaje byly zaslány do Vašich emailů. V případě potřeby či dotazů nás kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

info o ŽK

 

Základní umělecká škola,
Příbram I,
nám. T. G. Masaryka 155

Adresa:
Základní umělecká škola
Náměstí T. G. Masaryka 155
261 01, Příbram

tel.: +420 318 625 311
info@zuspribram.cz

ředitelka: Mgr. Petra Havlíková
tel.: 725 797 731
petra.havlikova@zuspribram.cz

zástupkyně ředitelky: Kateřina Kožená
tel.: 720 706 029
katerina.kozena@zuspribram.cz